Portal

Blog

Innowacyjna zabawa biznesowa to niejednokrotnie spoiwo zadawalającego grupe warsztatu przywódczego czy projektu rozwojowego. To właśnie z tej przyczyny menedżerowie personalni i organizatorzy warsztatów musza niejednokrotnie poświęcić wiele godzin nad zaprojektowaniem unikalnej gry. A gdy już to zrobią usiłują opatentować utwór by w kolejnych latach zarabiać na prawach autorskich. Zarobki z cieszących się wzięciem ćwiczeń potrafią w wielu wypadkach dochodzić do kilkudziesięciu tysięcy PLN rocznie. Nawet gdy należy odjąć podatek. Tak czy siak skórka warta jest wyprawki. Tak bardzo są to atrakcyjne zarobki, iż część szkoleniowców z rodzimych agencji edukacyjnych żyje przede wszystkim z certyfikowania i licencjowania.
W portalu Goldenline jest prowadzona właśnie nietypowy spór w której czytelnicy portalu spierają się w temacie niewiadomego aczkolwiek oczywiście nieudowodnionego złamania przepisów ustawy prawo autorskie. Dyskusja ten mają miejsce w pokoju czata dedykowanego opiniom o Training Partners
Analizowane wątki rozpaliły do czerwoności toczących spór miłośnikow symulacji. Każda osoba ma mimo szczątkowej ilości faktów jednoznaczne zdanie. Poruszane są kwestie zaangażowania prokuratora. Rekomendujemy samemu wyrobić sobie opinie na podstawie tej dyskusji.
Niezależnie od powyższego ? problem domniemanego plagiatowania materiałów konferencyjnych jest stary jak historia i nie ma w literaturze jednoznacznego rozstrzygnięcia. Trenerzy prowadzący kursy biznesowe, treningi online czy wyjazdy integracyjne mają spory dylemat. Także doświadczenia innych krajów nie rozwiązują tego problemu.
Zapraszamy do debaty.

Categories: Biznes

Comments are closed.